ده مکان مناسب برای ثبت و ارائه فیلم نامه شما به هالیوود

مقدمه :

شما اولین فیلم نامه فوق العاده خود را نوشته اید ، یا شاید چند فیلم نامه نوشته اید اما برای ارائه هیچ گونه رابطه ای با تولیدکنندگان ، نمایندگان و مدیران هالیوود و شرکت های فیلم سازی دنیا ندارید. خوب ، نگران نباشید، جای درستی آمدید . من می خواهم به شما آموزش دهم چگونه این کار را انجام دهید . در حقیقت بشما نشان خواهم داد که امروز هزاران نفر فیلمنامه های خود را در کجا و چگونه ارسال می کنند.

با این راهنما شما حتی نیاز نیست میز کامپیوتر خود را ترک کنید .

مزایای استفاده از این ابزارها عبارتند از:

 1. همه این ابزار ها آنلاین هستند .
 2. بعضی از آنها رایگان و برخی دیگر هزینه ای کمتر از قهوه یک ماهتان میشود.
 3. اگر متن فوق العاده ای بنویسید به احتمال زیاد متنتان انتخاب خواهد شد.

در این پست این ابزارها را به طور خلاصه معرفی خواهم کرد.

( نسخه کامل این پست به صورت کتاب الکترونیکی در فروشگاه وبسایت موجود می باشد. جهت مشاهده و خرید اینجا کلیک کنید )

 1. IMDB Pro

چرا IMDBPro.com  اولین گزینه این لیست است ؟

بخاطر اینکه تنها راه ارتباط با تمام نماینده ها ، مدیران و شرکتهای فیلمسازی در دنیا همین سایت است .

چرا IMDB Pro بهترین روش ارسال فیلم نامه است ؟
اکثر مردم دوست دارند کارشان به راحتی کپی پیست باشد .ابزار های این مدلی را هم در این مقاله معرفی خواهم کرد. اما از آنجا که در این روش باید تحقیق کنید و برای نماینده ها نامه بنویسید اکثرا این کار را انجام نمیدهند بنابراین شما با این کار اضافی خود را از ۹۰ درصد سایرین جدا میکنید.
 آیا استفاده از IMDB Pro هزینه دارد ؟
بله هزینه دارد اما میتوانید ماه اول را رایگان استفاده کنید .

۲٫ BBC Writers Room :

اتاق نویسندگان بی بی سی برای کسانی که نویسنده تلویزیون هستند جای بسیار مناسبی است. و کاملا رایگان است. تمام کاری که باید بکنید ارسال متن است . اما نه هر متنی ، کمدی و درام تلویزیونی لطفا. بی بی سی دوبار در سال متون را دریافت میکنید و این شانس را به هرکسی که متنی دارد میدهد که  به تیم نویسندگان ملحق شوند. اولین نوبت ثبت برای فیلم نامه های کمدی است که بین ماه مارچ و اپریل می باشد. و در مرحله دوم فیلم نامه های داستانی.

بیشتر بخوانید  بیست چیز کوچکی که خوانندگان فیلمنامه را از فیلمنامه شما متنفر می کنند

بنابراین اگر نمیخواهید در راستای یکی از نمایش های حال حاضر بی بی سی بنویسید. ثبت در اینجا شاید خیلی مسیر خوبی نباشد. ولی اگر هدفتان پیشرفت است و روی موضوع تعصب ندارید اینجا میتواند دریچه خوبی رو به پیشرفت شما باشد.

۳٫ Nicholl Fellowship

حمایت مالی نیکل چیست ؟

تنها مسابقه فیلمنامه نویسی است که توسط آکادمی برگزار می شود. در این رقابت فقط به فیلمنامه نویسان آماتور اجازه داده میشود فیلمنامه خود را برای قضاوت گروهی از متخصصان این حرفه ارائه دهند.

چرا باید فیلم نامه تان را اینجا ارسال کنید ؟

اولا که جایزه مسابقه ۳۵۰۰۰ دلار نقد است . ثانیا اگر متن شما در این مسابقه برنده شد و یا حتی رتبه خوبی کسب کرد، شما میتوانید براحتی برای متن نماینده بیابید و همچنین به اطلاعات تماس تهیه کنندگان دسترسی داشته باشید.

۴٫ Back Stage

Backstage.com لیست فوق العاده ای از نمایندگان و مدیران تولید سینما آماده کرده است. در نگاه اول ممکن است فکر کنید این سایت صرفا برای بازیگران آماده شده . اما با کمی صرف وقت و جستجو میتوانید لیست نمایندگان و مدیران تولید سینما را بیابید.

۵٫ The Black List

در سایت  black Listشما میتوانید فیلم نامه خود را در پایگاه داده فیلم نامه ها قرار دهید .

چرا باید این کار را انجام دهید ؟

پس از ثبت فیلم نامه شما متخصصان هالیوودی فیلم نامه های مورد نظر خود را مطالعه میکنند و اگر یکی از آنها متن شما را پسندید معامله انجام خواهد شد. سایت فیلم نامه ها را بین یک تا ده درجه بندی میکند و اگر متن شما درجه ۸ یا بالاتر کسب کند احتمال انتخاب فیلم نامه شما بسیار بالا خواهد رفت چون این درجه بندی برای تهیه کنندگان حائز اهمیت است.

۶٫ Script Reader Pro

این سایت را هم مجموعه ای از خوانندگان حرفه ای فیلم نامه مدیریت میکنند . مزیتی که دارد این است که سرویس خوانش فیلم نامه دارند و در نتیجه یک ریویو حرفه ای از فیلم نامه شما صورت خواهد گرفت . تمام این خوانندگان حرفه ای و با تجربه کار در هالیوود هستند. همچنین با برخی از بهترین کمپانی های فیلم سازی در رابطه هستند. اگر فیلم نامه شما خوب باشد آنها از شما میخواهند متن شما را به نماینده خود ارائه دهند.

بیشتر بخوانید  نمایشنامه رادیویی هان ون میگه رن

۷٫ InkTip

وبسایت InkTip مانند Black List  یک پایگاه برای ثبت فیلم نامه است.  و با این سه تفاوت اصلی :

 1. شما می توانید تنها طرح داستانی و یا سیناپس را ارسال نمایید.
  1. خبرنامه تخصصی سایت که مطالب تخصصی این صنعت را منتشر میکند.
  1. لیستی از تقریبا ۴۰۰ فیلم در سایت است که توسط متون این پلتفرم ساخته شده است.

این خبرنامه چگونه کار میکند؟

تهیه کنندگان دقیقا نیازشان را اطلاع میدهند . اینکه به چه چیزی در فیلم نامه نیاز دارند . مثلا بودجه کم ، ژانر و غیره ( حدود ۶ تا ۸ تهیه کننده در هفته ). سپس شما مستقیم به تهیه کنندگان نامه درخواست ارسال خواهید کرد. بدون واسطه . برخلاف بلک لیست ، هر فیلمی که توسط این پلتفرم ساخته میشود در لیستی ارائه خواهد شد.

هرسال تقریبا ۲۸ فیلم به لیست افزوده میشود . این خود مدرک خوبی است.

۸٫ Warner Bros. Writing Program

سالیان درازی است که کمپانی Warner Bros Workshop هرساله از بین ۲۵۰۰ متقاضی ، ۸ نویسنده را انتخاب میکند وامکان دسترسی آنها را به نمایندگان و مدیران تولید مهیا می سازد. ثبت نام در این سایت رایگان است . چرا ؟ چون آدم های خوبی هستند ؟ ممکنه اما دلیل اصلی این است که آنها هم به دنبال نویسندگان خوبی برای استخدام هستند.

اگر شما انتخاب شوید :

 • سخنرانی های آموزنده هفتگی توسط بازیگران ، مجریان ، کارگردانان و نمایندگان دریافت میکنید.
 • به شما یک اتاق نویسنده مجازی شبیه سازی شده برای بررسی عملکردتان داده می شود.

اگر کارتان را خوب انجام دهید انتخاب خواهید شد. نکته ای که باید یادآور شوم این است که شما باید یک متن برای یکی از شوهای در حال نمایش این شرکت بنویسید.

بیشتر بخوانید  فیلم نامه کوتاه از خانم شیما آران

۹٫ Stage 32

Stage 32 تنها سایتی است (بر طبق یافته های من) که در آن میتوانید شخصا و رودررو سیناپس خود را برای تهیه کنندگان شرح دهید. و اگر تهیه کنندگان چیزی را که میشنوند یا میخوانند بپسندند از شما میخواهند متن فیلم نامه را برایشان ارسال کنید.

۱۰٫  Virtual Pitch Fest

Virtual Pitch Fest سایتی است که در آن میتوانید با متخصصان این صنعت تماس برقرار کرده و درخواست خود را ارائه دهید. بیش از ۴۷۵ متخصص شامل تهیه کننده گان ، نمایندگان و مدیران تولید دراین لیست وجود دارد.

وجه تمایز این سایت با سایت های دیگر این است که به شما تضمین میدهد که توسط شخصی که انتخاب کردید پاسخ دریافت کنید در حالی که سایت های و روش های ارسال مطالب دیگر می توانند مانند یک کرم چاله به نظر برسند که گاهی هیچ نتیجه ای از آن بیرون نمی آید.

نتیجه گیری :  

آنچه در مورد همه این گزینه های ذکر شده در بالا جالب است این است که همگی روش هایی برای ارسال فیلمنامه های ناخواسته هستند.  اکثر شرکت های فیلم سازی فیلم نامه ای را که نماینده ای آن را پرزنت نکن اصلا نمیخوانند. اما با همه این ابزارهای جدید آنلاین ما بیش از هر زمان دیگری راه برای ارسال فیلم نامه خواهیم داشت. نکته قابل تاکید این است که فیلم نامه خود را برای افرادی بفرستید که به این حوزه فیلم نامه شما علاقمند هستند . فیلم نامه ترسناک خود را برای تهیه کننده کمدی ارسال نکنید. این هم از این . دیگر هیچ بهانه ای ندارید . بروید و شروع کنید.

پانوشت:

در این پست به طور خلاصه ده ابزار برای ثبت و ارائه فیلم نامه معرفی گردید. نسخه کامل این متن شامل توضیحات کامل تر ابزار ها و مراحل انجام کار در هر ابزار بصورت تصویری به صورت یک کتاب الکترونیکی با فرمت pdf در فروشگاه سایت موجود  است . از اینجا میتوانید آن را خریداری نمایید.

منبع : freshmenscreenplay.com

ترجمه : محسن منوریان

( تابستان ۱۴۰۰ )

34 دیدگاه در “ده مکان مناسب برای ثبت و ارائه فیلم نامه شما به هالیوود”

 1. ببخشید اگه بخایم طرح یا فیلمنامه کامل یاحتی خلاصه فیلمنامه را برای هالیوود از طریق این وب سایتایی که شما معرفی کردید ، بفرستیم مگه نباید به زبان انگلیسی باشه ؟ و ما که انگلیسیمون ضعیفه چیکارکنیم؟

  1. بله باید به زبان انگلیسی باشد و ترجمه هم باید بصورت تخصصی انجام شود که اصلا کار ساده ای نیست.

   1. درود.فیلمنامه سینمایی دارم.برای ارسالش اگر کسی همکاری میکنه خصوصا مدیر محترم سایت حاضر به ارائه هستم.به نظر میرسه از فیلمنامه استقبال بشه.با سپاس

   2. سلام دوست من.استعداد های زیادی حق دارند تا مستقیما فیلمنامه خود را به هالیوود ارسال کنند.البته رتبه و درجه آنرا می‌بایستی افرادی که مورد تایید هالیوود می‌باشند را پس از مطالعه و تایید ابتدا به سناریست اطلاع داده سپس به هالیوود .پس منطقی است شخص یا اشخاصی این تاییدیه را داشته باشند.منطقی نیست….پس اگر منطقی است چرا تا الان چنین کاری انجام نپذیرفته است.اینحانب نیز مانند بسیاری از سناریست های مستعد باید شانس این را داشته باشم.پس لطفاً راهنمایی بفرمایید.باتشکر

   3. عرض ادب و احترامدجناب منصوریان
    بان ور . مهناز هستم . کارشناس هنر
    کلیه مطالب شما را در ایران کمابیش آشنا هستم
    بامید همکاری بهتر
    در واتس آپ فعال هستم و پذیرش راهنمایی
    درخواست ارائه طرح صنعتی سازی برای نگارش فیلمنامه را داشته و دارم و..
    همکاری در حوزه فیلمنامه نویسی
    ۰۹۱۲۵۴۰۱۶۵۵

 2. ازکجابدونم‌ک تهیه کننده کمدی‌ کار میکنه یاترسناک‌ ماک داریم توسایت‌ میفرستیم‌‌‌ و شناختی نداریم

  1. همون طور که دیدید در برخی سایت ها شما خودتون تهیه کننده مناسب طرحتون رو پیدا میکنید و متن رو براش میفرستید یا وقت مصاحبه میگیرید.

   1. سلام وقت بخیر
    جناب منوریان شما تهیه کننده برای تولید فیلم و سریال می شناسید؟ من هم سریال نوشتم هم فیلمنامه سینمایی
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

   1. سلام و ممنون از اینکه بنده رو با خبر کردین. من چک کردم و مشکلی مشاهده نکردم. میشه بهم لطف کنید و بگید تو چه مرحله ای مشکل بوجود میاد و مشکل چی هست ؟
    سپاس

  1. سلام ممنونم از راهنماییهای خوب شما بنده فیلم نامه نویس نیستم ولی داستانی واقعی وبسیار محیج دارم ک نمی‌دانم باید چطور آن را ارائه کنم خیلی ممنون اگر کمکم کنید

 3. سلام و خسته نباشید. میشه فقط خلاصه ی فیلم نامه را ارسال کرد؟ و چه اطمینانی هس که فیلم نامه لو نره؟!

  1. عموما همه چا در ابتدا سیناپس یا همون خلاصه داستان فیلم نامه را میخواهند و کسی فیلم نامه کامل را نمیخواند. برای جلوگیری از سرقت فیلم نامه راههای مختلفی هست از جمله گرفتن کپی رایت و یا ثبت در موسساتی که بدین منظور ایجاد شده اند مثل انجمن نویسندگان آمریکا و … اگر نمیخواهید یا نمیتوانید هزینه کنید، یک راه ساده این است که متن را برای خودتان ایمیل کنید . با همه این اوصاف ممکن است این اتفاق بیافتد . پس اگر می ترسید بهتر است فیلم نامه خود را در کتابخانه خود پنهان کنید و به هیچ کس نشان ندهید.

 4. سلام وقت بخیر..
  این ده سایتی که معرفی فرمودین تنها برای فیلمنامه های سینماییه؟
  یا میشه پایلوت اوریجینالی که نوشتیم رو هم ارسال کنیم براشون؟

  1. معمولا اول کار هرکدام پلات و سیناپس رو می خواهند . اما باید فیلم نامه را آماده داشته باشید.

  2. سلام
   وقت بخیر
   آیا میشه از روی کتابی که خودمون مولفش هستیم فیلنامه نوشت؟ در واقع میشه فیلمنامه ی اقتباسی نوشت و برای هالیوود فرستاد؟

   1. بله میشه . مشکلی نداره . البته اگر داستان یا رمان اصلی مال کس دیگری باشد باید اجازه کتبی از نویسنده داشته باشید.

 5. سلام آقای منوریان حالتان خوب هست
  خواستم بپرسم از این ده روش برای ارسال فیلم نامه پیشنهاد شما کدام است جهت راهنمایی سؤال کردم اگر مقدور است .باتشکر

  1. سلام. با توجه به نیاز خودتان ، مدیوم اثرتان و اینکه میخواهید چقدر هزینه کنید و نحوه ارائه به چه صورت باشد باید انتخاب کنید .

 6. در صفحه خرید نوشتید که فیش واریزی را به ایمیل یا واتس اپ شماره ای که در پایین صفحه هست ارسال کنید ولی در پایین صفحه نه ایمیلی هست و نه شماره ای

 7. با درود

  برای لو نرفتن فیلمنامه و داشتن حق کپی رایت ، غیر از انجمن نویسندگان امریکا منبع جامع و معتبر دیگری هست که بشه کپی رایت داشت؟ ، انجمن رو قانونی میدونن اما به قدر کافی مستند نیست انگار .

 8. با سلام و درود.
  بنده فوق العاده مغز باز و استعداد ذاتی در نویسندگی دارم و بهترین ایده هایی که تا حالا بیان نشده اند بطور مثال قادر هستم بشینیم صفحات خالی رو پر کنم . اما متاسفانه در نوشتن خیلی ایراد دارم هم کلمات و هم نتونستن رسوندن منظورم . و همه ی اینها بخاطر اینبوده که از بچگی علا قه ی به درس خواندن نداشتم و از دوازده سالگی کارگری کردم بخاطر همین نتونستم خوب نوشتن رو بلد باشم . اگر کسی هست که با هم تیم باشیم کمکم کنه بهترین مقاله رو به جهان ارائه بدیم خوشحال میشم.
  و اضافه کنم که معتاد فیلم و سریال خارجی هستم و فیلم ایرانی بخاطر ضعیف بودن نگاه نمیکنم.
  بنده حامد ۲۷ ساله 09211127530

 9. سلام آقای منوریان
  من اگه خودم بخوام برم آمریکا برای ثبت فیلمنامه باید چکار کنم و کجا برم که هم مطمعا تر باشه وهم فیلمنامه لو نره

 10. باسلام وعرض ادب
  اینجانب یک فیلم نامه ی داستانی (حماسه ای محلی) که منطبق با واقعیات است تهیه وتنظیم کرده ام تا به شیوه ی سریال درآید.
  لطفاً دراین زمینه راهنما باشید که چگونه وازچه طریقی آن را به هالیوود بفروشم.
  باسپاس وامتنان

 11. سلام و درود
  بنده یک داستان رئال و واقعی ازسرگذشت اجداد ونیاکانم را به صورت فیلم نامه درآورده ام و شاید با آن بشود سریالی ساخت.
  این فیلم نامه قسمت های بسیارمهیج وجذابی دارد که به شیوه ی تاریخی روایت شده است ، امیدوارم که بتوانم آن را به نحو احسنت ارائه دهم و به فروش برسانم.
  لطفاً راهنمایی لازم را بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *